Alavis pomáhá nejen koňům, ale i psům a kočkám od bolestí kloubů

Chováte koně, psy nebo kočky a trápí je kloubní potíže či bolesti pohybového aparátu? Podívejte se, jak jim umí pomoci Alavis.

Milovníci a chovatelé zvířat dobře vědí, že kloubní problémy nejsou jen výsadou lidí. A jelikož s nimi máme osobní zkušenosti, dokážeme si představit, jak velký problém je to pro zvířata. Především pro koně, ale rovněž pro psy a kočky, se kterými většina z nás přijde do styku mnohem častěji. Pomoci umí přípravek Alavis.

Česká republika má nejvíce koček a psů na obyvatele v Evropě. V domácnostech žije kolem dvou milionů psů. Jelikož se za kočku neplatí poplatek jako za psa, není počet koček v domácnostech znám. Čísla se různí od jednoho až do dvou milionů. Každé z těchto zvířat může postihnout onemocnění kloubů. Důležitá je prevence i umět sáhnout po správném prostředku, když se problémy objeví. To se samozřejmě týká i koní. Ty se sice chovají zejména v profesionálních chovech, ale množství chovaných koní v ČR stále roste (údaj ČSÚ z roku 2017 mluví o 90 219 koních) a objevují se již i v soukromých zájmových chovech. Jde mnohdy o z profi chovů vyřazené koně, které již ukončily svoji závodní kariéru a milovníci koní si je berou na dožíti.

Právě u těchto starších, mnohdy dříve přetěžovaných koní, se objevuje potřeba zvýšené péče o kloubní aparát.

Alavis pomáhá koňům, psům i kočkám od bolestí kloubů.
Alavis pomáhá koňům, psům i kočkám od bolestí kloubů.

Alavis pro koně

Značka Alavis se stala synonymem zejména pro zlepšení stavu kloubů u koní. Alavis Triple Blend je speciální výživou pro koně, jež obsahuje důležité látky, které pomáhají při regeneraci pohybového aparátu koní ve sportovní nebo pracovní zátěži.

Neužívá se jen ve chvíli, kdy už se problémy objeví. Veterinární přípravek, prodávaný pod přesným názvem Alavis Triple Blend Extra silný, je vhodný i pro hříbata, nebo jako doplněk stravy pro dospělé koně. Má schopnost chránit, vyživovat a regenerovat kloubní tkáně a chrupavky. Zlepšuje pohyblivost kloubů, a tím i příznivě ovlivňuje fyzický výkon zvíře. Pokud má již zvíře bolesti pohybového aparátu, umí přípravek tyto bolesti zmírnit. Alavis pro koně zpomaluje a někdy i zastavuje další degeneraci poškozování kloubních chrupavek. Díky účinkům přípravku na pohybový aparát se nejenže zlepší celková fyzická kondice koní, ale současně se prodlouží jejich aktivní věk.

Alavis Triple Blend Extra silný je vhodný i pro hříbata, nebo jako doplněk stravy pro dospělé koně.
Alavis Triple Blend Extra silný je vhodný i pro hříbata, nebo jako doplněk stravy pro dospělé koně.

Alavis pro psy a kočky

I když jsme začali přípravkem pro koně, většinu z nás asi zajímá spíše výrobek Alavis 5, který je určen právě pro naše domácí mazlíčky – pro psy a kočky. Výrobek obsahuje kompletní mix kloubní výživy a kyselinu hyaluronovou. Chrupavce pomáhá k lepšímu promazávání a doplňuje důležité látky, které se v pojivových tkáních a chrupavkách psů a koček nacházejí.

Psům a kočkám pomáhá Alavis zejména po úrazech, nebo v pokročilejším věku, kdy se již projevují příznaky stárnutí pohybového aparátu. Avšak nejen tehdy. Důležitý je pro dobrý vývoj velkých plemen psů a vhodné je jej podávat již od štěňat. Nepostradatelným je u psů v zátěži. Proto by jej měli užívat služební, lovečtí, sáňoví i dostihoví psi. Rovněž pejsci, kteří dělají agility, fly ball, dog trekking nebo třeba pulling.

Alavis 5 je určen pro psy a kočky při potížích s pohybovým aparátem i jako prevence.
Alavis 5 je určen pro psy a kočky při potížích s pohybovým aparátem i jako prevence.

Veterinární přípravky Alavis pomáhají zvířatům nejen s kloubními problémy

Alavis, to však nejsou pouze veterinární přípravky na klouby a pohybový aparát. Okrem kloubní výživy najdete pod značkou Alavis i Alavis Plaque Free pro psy a kočky pomáhající ke zdravým zubům a dásním. Přípravek Alavis Shelby podporuje díky svému složení kvalitu psí srsti a její lesk. Alavis Enzymoterapie – Curenzym pro psy a kočky je rostlinný enzymatický přípravek na posílení imunity a k podpoře hojení tkání. Podívejte se na další veterinární přípravky značky Alavis.

Zdroj obrázků: Alavis, Depositphoto, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu