Zimní dovolená v Krkonoších je klasika, která neomrzí
Zimní dovolená v Krkonoších je klasika, která neomrzí

Zimní dovolená v Krkonoších je klasika, která neomrzí

Láká vás zimní dovolená v Krkonoších? Krkonoše, naše nejvyšší hory, si nelze nezamilovat. Kdo holduje aktivnímu odpočinku, najde zde možnosti pro sportovní vyžití celoročně. Přesto jsou Krkonoše nejúchvatnější právě v zimě.

V České republice asi lepší podmínky na lyžování než v Krkonoších nenajdete. Nejsou to sice Alpy, přesto nelze naše Krkonoše, pokud jde o lyžování, podceňovat. Lyžařské areály jsou na vysoké úrovni, takže pokud jde o sjezdovky, rozhodně si zde lze skvěle zalyžovat. Do Krkonoš se však vyplatí vyrazit nejen se sjezdovkami. Přihoďte si i běžky, protože stovky kilometrů upravovaných tratí vám umožní projet si v klidu nádherné zimní Krkonoše, a ještě se u toho příjemně a zdravě zapotit. Dovolená v Krkonoších je žádanou napříč generacemi. Milují ji mladí i senioři. Je skvělá pro páry, pobyty s přáteli, ale též s dětmi. Můžete a nemusíte na lyže či snowboard. Směle využijte v zimě i různé wellness balíčky s ubytováním. Dokonce si lze zimní dovolenou v Krkonoších naplánovat tak, že si každý člen rodiny udělá program dle svých zájmů.

Zimní dovolená v Krkonoších je oblíbená i díky skvělému ubytování.
Zimní dovolená v Krkonoších je oblíbená i díky skvělému ubytování.

Kam v zimě v Krkonoších?

Krkonoše se dělí na západní, centrální a východní. Každá část je proslulá svými středisky. Nejznámějšími v západní části jsou Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vítkovice a Benecko. Centrální části dominuje středisko ve Špindlerově Mlýně, dále Horní Mísečky, Herlíkovice či Vrchlabí. Východní Krkonoše – to je Pec pod Sněžkou, Velká a Malá Úpa i třeba Janské Lázně.

Kvalita pobytu není jen o lyžařských svazích a běžkařských tratích

Ubytování v Krkonoších je přizpůsobeno zájmu turistů i lyžařů. Obvykle to nemáte na svah dál než 6 kilometrů. Najdete zde kvalitní hotely i profesionálně vedené pensiony. Některé jsou přímo wellness, takže si po lyžování můžete odpočinout v bazénu, v sauně, či při příjemné ozdravné i zkrášlovací proceduře. Do Krkonoš se jezdí po celou zimu. Oblíbený je vánoční pobyt, ale i silvestrovský pobyt v Krkonoších.  

Sjezdovky, snowboard, běžky i zimní procházky – to vše je zimní dovolená v Krkonoších.
Sjezdovky, snowboard, běžky i zimní procházky – to vše je zimní dovolená v Krkonoších.

Vánoční a silvestrovský pobyt si letos již máte možnost naplánovat až na konec letošního roku, ale aktuální lyžařskou a zimní sezónu v Krkonoších stihnete ještě i teď. Ta pravá zimní sezóna v Krkonoších právě začala. Pojďte do Krkonoš lyžovat i relaxovat. Nemusíte si hledat žádné organizované zájezdy. Ubytování v Krkonoších si snadno najdete pomocí portálu Hotel.cz. Právě přes něj si rezervujte své ubytování při cestování po České republice.