Penziony na jižní Moravě jsou připraveny na letní sezónu

Penziony na jižní Moravě jsou připraveny na letní sezónu. Vydejte se třeba do Lednice

Kdo se rozhodne poznávat kouty České republiky, rozhodně nesmí vynechat jižní Moravu a její pohostinností proslulé penziony. Morava nabízí skvělou atmosféru především od jara do podzimu, a nejen díky vínu. I když na to se rozhodně nesmí zapomínat.

Penziony na jižní Moravě jsou připraveny na každého, kdo si chce užít tu pravou moravskou atmosféru. Skončit v příjemně chladném sklípku je rozhodně lákavé, ale to není jediný způsob, jak v tomto regionu trávit dovolenou. Především s dětmi budete muset vymyslet jiný program. Ale těžké to nebude. Jižní Morava je skvělé míso pro každého, kdo chce objevovat krásné přírodní scenerie i památky. Je skvělá pro jednodušší sporty. Například cyklotrasy zde hravě zvládne každý a Podyjí nabízí skvělé možnosti i pro vodáky, či pro ty, kteří si chtějí na loďce vyjet alespoň na krátkou projížďku.

Ubytujte se přímo u památky UNESCO

Na jižní Moravě rozhodně nelze vynechat Lednicko-valtický areál. Ten je od roku 1996 zařazen mezi památky UNESCO a jen jeho prohlídkou dokáže strávit hodiny. Navštívit zde lze zámky v Lednici i ve Valticích. Po celém areálu je roztroušeno obrovské množství různých staveb, nazývaných salety. Podívejte se na Apollónův chrám, Janův hrad, Dianin chrám a mnoho dalších zajímavých míst. Najděte si pěkný penzion Lednice a na prohlídku Lednicko-valtického areálu si nechte alespoň dva dny. Za jeden to rozhodně nestihnete.

Množství chráněných oblastí mnohé překvapí

V místě je rovněž nádherná příroda. Oblast je součástí biosférické rezervace Dolní Morava a plánuje se její rozšíření o Chráněnou krajinnou oblast Pálava. Najdete tu hned několik národních přírodních parků a přírodních parku. Jde o menší chráněné oblasti specifické svojí faunou a flórou. Ať již se rozhodnete pro penzion Břeclav, Lednice, Valtice, Velké Bílovice či třeba Mikulov, vždy budete mít na skok k těmto přírodním unikátům i k dalším turistickým atrakcím jižní Moravy.

Archeologická naleziště pro milovníky historie

Jižní Morava je proslulá i svými archeologickými nalezišti. Kolem Lednicko-valtického areálu se nachází tvrziště Aloch, hradiště u Nejdeku a staroslovanské hradiště Pohansko. Nechybí ani různé městské památky, například v Břeclavi.

TIP na letní dovolenou: Najděte si krásné penziony na jižní Moravě a přijďte si užít letní dovolenou. Portál Penzion.cz vám usnadní plánovaní letní dovolené. Cestovatelům po České republice pomáhá najít to nejlepší ubytování.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail