Nohy potřebují zdravé obutí – vyzkoušejte zdravotní obuv Santé

Nevhodné boty se na našem zdraví umí podepsat více, než se na první pohled zdá. Nejde jen o nohy. Jsou příčinou mnoha dalších obtíží. Sahat po zdravotní obuvi až ve chvíli, kdy už kvůli bolesti a problémům nemůžeme běžné boty nosit, je určitě pozdě. Zařaďte do svého botníku zdravotní obuv dříve.

Zdravotní obuv nebývala dříve zrovna designovou špičkou. I díky české společnosti Santé se však mnohé změnilo. Zdravé boty jsou dnes designové a vůbec se za ně naše nohy nemusí stydět. Rozhodně nejsou jenom pro 60+. Sluší každé věkové skupině, ženám i mužům. Obuv Santé je dnes pro celou rodinu, bez rozdílu věku a v jejím sortimentu najdeme i obuv pro nejmenší děti.

Nevhodná obuv ničí nohy už dětem

95 % dětí se narodí s naprosto zdravými nožičkami. Přesto pak na základní školu nastupuje až 90 % děti s nohami problematickými. Jako maminky a tatínkové si pokládáme otázku, kde se stala chyba. Vždyť jsme dětem kupovali vždy kvalitní boty s anatomicky tvarovanou vložkou. A též jsme je nechali běhat bosky. A právě v těchto věcech umíme udělat hodně chyb.

Věděli jste, že až do velikosti bot 28 je zcela nevhodné dávat dítěti boty s anatomickou vložkou? Dítě kvůli tvaru nožičky potřebuje zcela rovnou vložku v botě. Rodiče však šílí, že má jejich dítě ještě ve dvou třech letech plochu nožku, což je přitom zcela normální, protože se nožička pořád ještě formuje. Často již první botičky, které se dětem pořizují, jsou s anatomicky tvarovanou vložkou.

Dalším nešvarem je podpatek. Dítě potřebuje zcela rovnou podrážku. Přitom řada výrobců, zejména kvůli líbivějšímu designu boty, dělá podpatek vyvýšený. Nejde o žádné podpatečky pro holčičky. Vyšší podpatek je téměř skrytým a objevuje se jak u holčičích, tak u klukovských bot.

Málo též hlídáme dostatečný nadměrek u boty a taktéž šířku boty. Některé boty jsou na dětskou nohu příliš úzké. Problém však mohou dělat i ponožky, které nohu příliš stahují.

Nehledejte spásu ani v bosé chůzi. Ta je zdravá třeba na měkké trávě. Rozhodně ne doma na tvrdých podlahách, které dnes v bytech jednoznačně dominují.

Nohy si však ničíme i v dospělosti

Častěji je to problém žen, které umí dát nohám zabrat kvůli vysokým podpatkům. Jakýkoliv podpatek s výškou nad čtyři centimetry není zdravým. Když si z času na čas vezmete vysoké podpatky na ples, proč ne! Nejspíš jej sice budete proklínat, ale nám ženám to za ten pocit noblesy stojí. Rozhodně však deseticentimetrové podpatky nejsou vhodné na botách pro běžné nošení.

Našim nohám však škodí i úzké špičky, pohybující se noha do strany kvůli široké botě, či třeba extrémně tenké podrážky na botách, které jsou určeny na taneční parket, a ne na městské kočičí hlavy.

Nejde jen o nohy

Nevhodné boty nám umí zničit nejen chodidla. Na nich se podepíšou otlaky, kuřími oky, patní ostruhou i vbočenými palci. Kvůli špatně zvolené obuvi však trpíme též bolavými klouby v kolenou i v kyčlích, bolestí páteře a mnohdy i opakovanými bolestmi hlavy či migrénami. Nic z toho nejsou banální problémy. Přitom stačí tak málo – nosit zdravější boty. Zdravotní obuv Santé nabízí boty ve střizích, které akceptují naši anatomii, a současně chápe, že boty musí jít s dobou a akceptovat módní trendy. Firma dbá na výběr kvalitních materiálů. Obvykle jde o kůži a textil. Právě to jsou totiž materiály, které se dovedou svým tvarem přizpůsobit našemu tělu.   

Dbejte i o to, co nosíte doma a v práci

Kvůli koronavirové pandemii trávíme mnohem více času doma. Nechodíme tolik ven, mnohdy máme home office. Doma jsou i naše děti, které mají distanční výuku. Nezapomeňte proto ani na kvalitnější domácí obuv. I tu nabízí Santé. Stejně jako obuv pro profesionály, která je přizpůsobena potřebám zdravotníků i práci v provozech, kde je žádanou například protiskluzová podrážka.

Zdravotní obuv z e-shopu Celar.cz

E-shop Celar.cz se specializuje na osobní ochranné pracovní prostředky. V sortimentu nechybí ani pracovní a zdravotní obuv. Firma nabízí obuv Santé pro dospělé i dětskou obuv. Obujte své nohy zdravě.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail