Co si tak letos užít podzimní prázdniny 2022 i 28. říjen v Praze? Pobyt si lze snadno prodloužit až do neděle.

Najděte si ubytování v Praze a užijte si zde podzimní prázdniny 2022

Podzimní prázdniny 2022 začínají ve středu, 26. října a trvají do čtvrtka, 28. října 2022. Ale pozor! Hned v pátek navazuje další den volna, 28. říjen 2022, tedy Den vzniku samostatného Československa. Stalo se tradicí, že se tento den podíváte zdarma do některých muzeí či budov, popřípadě za symbolický poplatek. Veřejnosti se otevírají i jinak nepřístupná místa. Co si tak letos užít podzimní prázdniny 2022 i 28. říjen v Praze? Pobyt si lze snadno prodloužit až do neděle.

Užít si podzimní pobyty ve velkých městech s památkami se vyplatí. Díky různým speciálním slevám a akcím lze znatelně ušetřit na vstupném, i se dostat na místa, kde to jinak není možné. Ve velkých městech tyto akce nechybí nikdy. Třeba Plzeň běžně nabízí vstupné za 28 Kč do turisticky oblíbených muzeí a parků. Za babku se tak dostanete do ZOO, do Dinoparku, levně navštívíte Techmanii, Pivovarské muzeum i Muzeum loutek. A v hlavním městě je to podobné. Jak to bude letos? Program oslav ještě není zcela znám, ale podívejme se na střípky možností z toho loňského. Pravděpodobně budou možnosti opět identické. Ubytování v Praze se však oplatí zarezervovat si již nyní.

28. říjen otevírá jinak zavřené dveře

Chtěli byste vidět rezidenci pražského primátora? Nebo Magistrát hlavního města Prahy? Loni se během 28. října otevřely oba turistům. Stejně tak jako Valdštejnský palác, kde sídlí Parlament České republiky. K vidění byly též architektonicky unikátní Škodovy salony ve Škodově paláci či Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Na všechna tato místa se dalo dostat zdarma. Sledujte možnosti letošních oslav. Možná budou ještě bohatší.

V Praze se nudit nebudete

Rozhodně máte možnost projít si velké množství pražských památek i atrakcí. S dětmi se rozhodně zastavte v pražské ZOO, kde je čerstvě otevřen nový pavilon goril. Milovníci Stinga by měli zpozornět – právě 28. října je v O2 areně koncert tohoto hudebního velikána. Možná ještě seženete lístky. Na Výstavišti Praha v Holešovicích se koná během soboty a neděle podzimní Dyzajn market. Právě tady si můžete nakoupit třeba své první letošní vánoční dárky.

Ale dovolená v Praze, to nemusí být jen přímo hlavní město

Zůstaňte bydlet v Praze, ale podzimní pobyty si užijte i v jejím okolí. Kolem Prahy najdete mnoho zajímavých míst. Vyrazte si třeba na Karlštejn, do vzdálenosti 50 km od Prahy pak máte též Kokořín, Křivoklát nebo Konopiště. V Mělníku navštivte vinné sklepy, ve Veltrusech se vám bude líbit cykloprohlídka zámeckého parku.

TIP: Ubytování v Praze, ale i v okolí hlavního města, najdete nejsnadněji díky webovému portálu Hotel.cz. Snadno najdete hotel či penzion s požadovaným komfortem i cenou. Podzimní prázdniny jsou však pro Čechy oblíbeným termínem pro tuzemské dovolené, tak si pobyt rezervujte raději s předstihem.