Polyneuropatie i pásový opar – to jsou onemocnění, která nám nedopřejí život bez bolesti. Existuje však řešení, které od bolesti pomáhá. Osvědčenou metodou je magnetoterapie.

Mnohá onemocnění  zhoršuje především dlouhotrvající bolestivost. Nejde o akutní bolesti, ale o chronické stavy, kdy nás permanentně něco bolí, či si uvědomujeme nepříjemný diskomfort. Takových onemocnění je celá řada, ale velice často se setkáváme především se dvěma: s polyneuropatií a s pásovým oparem.

Polyneuropatie nemusí mít pouze jednu příčinu

Obecně jde o skupinu poruch periferních nervů. Toto vícečetné systémové postižení může vzniknout jako následek různých metabolických, toxických, zánětlivých i degenerativních vlivů. Může být též následkem nedostatků ve výživě, chybějících vitamínů či minerálů. Častou příčinou vzniku bývá cukrovka, bakteriální infekce, nadměrné pití alkoholu, vlivy toxinů, nedostatečná výživa, zranění, poruchy kostní dřeně a další.

 

Polyneuropatie se projevuje obvykle brněním a pálením nohou, mnohdy máme na končetinách sníženou citlivost, naše chůze je nejistá, pociťujeme svalovou slabost i dostáváme křeče do svalů. Takovéto nepříjemnosti dokážeme snášet pár dnů, ale u polyneuropatie je typickou trvalost bolestivých stavů. To už je pak stav, který nás vyřadí z normálního života, může být příčnou invalidity i psychických obtíží.

Jak léčit polyneuropatii?

Osvědčeným prostředkem je využití magnetoterapie Biomag. Léčbu je možné absolvovat ambulantně, v lázních, ale rovněž v domácích podmínkách. Jde o podpůrnou léčbu, která modifikuje imunitní systém, funguje protizánětlivě, zlepšuje prokrvení, snižuje bolestivost, okysličuje tkáně i regeneruje poškozené nervy a tkáně.

Nepříjemným bolestivým onemocněním je rovněž pásový opar

Během života se s ním setká až 90 % lidí. Odborným názvem tohoto onemocnění je Herpes zoster. Pásový opar způsobuje stejný virus jako plané neštovice. První fáze tohoto onemocnění se objevuje jako dětské plané neštovice. Následně v dospělém věku (střední a vyšší věk) má podobu tzv. pásového oparu. Opticky jde o výskyt puchýřků na břichu či zádech ve tvaru pásu. Onemocnění je spojeno s velkou bolestivostí. Pociťujeme brnění a pálení kůže. K tomu se přidávají bolesti hlavy i obecná nevolnost. Pásový opar není přenosné onemocnění.

Jak léčit pásový opar?

V akutních fázích i při rekonvalescenci je vhodné opět aplikovat magnetoterapii přístroji Biomag. Možné to je v ambulancích i doma. Přístroj vykazuje až 77% zlepšení stavu. S větším množstvím aplikací se též zvyšuje účinek léčby. Pásový opar může být nebezpečným pro lidi se sníženou imunitou (leukémie, AIDS) i u lidí léčenými vysokými dávkami kortikoidů. Zde je Biomag prevencí před velice závažnými stavy, které může pásový opar u těchto lidí způsobit.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail